NAŠE ÚČAST NA GULÁŠ FESTU 2017

NAŠE ÚČAST NA GULÁŠ FESTU 2017

Brno- V sobotu 13. 5. 2017 se sociální podnik HLÍVENKA s.r.o. zúčastnil 3. ročníku Lužáneckého guláš festu, který se konal v Brně v areálu tenisových kurtů BLTC v parku Lužánky. Přímo na stánku jsme vařili guláš z hlívy ústřičné, který zde potom byl k prodeji. Návštěvníci ho následně mohli ohodnotit v rámci soutěže. Recept na něj a na další pokrmy z hlívy ústřičné najdete na webu hlivenka.cz Padesát litrů guláše bylo vyprodáno za dvě hodiny. Je vidět, že byla velká poptávka o něj i o hlívu ústřičnou samotnou. Doufáme, že stejný zájem bude i v budoucnu.

Soutěže se zúčastnilo devatenáct 4-člených soutěžních týmů, které bojovaly o umístění. Jejich produkty byly velmi pestré a každý si tak určitě vybral ten nejchutnější guláš. Soutěžily týmy amatérské, poloprofesionální i profesionální. Týmy prezentovali populární brněnští herci Zdeněk Junák, Jakub Uličník. Každý návštěvník mohl ovlivnit umístění jednotlivých týmů vhozením hlasovacího lístku do urny konkrétního týmu.

Kromě soutěžních gulášů byly k ochutnání i čerstvé pochoutky z místní udírny a speciality z grilu. Žíznivé návštěvníky určitě uspokojilo pivo z nabídky Dalešického pivovaru a také moravská vína nebo ovocné pálenky. Celou akci zpestřoval bohatý kulturní program, v rámci kterého herci Městského divadla v Brně zpívali muzikálové melodie. Dále vystupovali různí hudební interpreti. Někteří účastníci si také zasoutěžili v pojídání masových knedlíků s maxijedlíkem Jaroslavem Němcem. Kulturní program moderoval herec a bavič Alan Novotný, člen kapely ALL X. Na své si přišly děti, které byly zaujaté rozličnými atrakcemi či sportovními disciplínami. Lužánecký guláš fest se vydařil i z ohledu na počasí. Účastníkům děkujeme za projevený zájem a za sympatie vyjádřené vhozením hlasovacího lístku pro náš soutěžní tým.

Kontaktní osoba/autor: Mgr. Pavel Pešta, redaktor MPVP

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.