29. 11. 2016 – Cena hejtmana Jihomoravského kraje

                                                                 

BRNO – Dne 29. listopadu 2016 se uskutečnilo v rámci IV. ročníku
konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“ v Brně vyhlášení výsledků soutěže Cena za společenskou odpovědnost.

Pro rok 2016 byl vyhlášen 2. ročník soutěže s názvem Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Soutěž byla vypsána v kategorii podnikatelské subjekty a v kategorii veřejného sektoru. V kategorii podnikatelských subjektů se na prvním místě umístil sociální podnik  HLÍVENKA s.r.o. (v podkategorii do 50 zaměstnanců), dále firma Advantage Consulting, s.r.o. (v podkategorii do 250 zaměstnanců) a Teplárny Brno, a.s. Druhé místo obsadila firma ANETE spol. s r.o. (v podkategorii do 50 zaměstnanců) a sociální podnik SIMEVA s.r.o. (v podkategorii do 250 zaměstnanců). Na třetím místě se umístila firma AUKČNÍ PORADENSKÉ CENTRUM, s.r.o. (v podkategorii do 50 zaměstnanců) a firma VAŠSTAV, s.r.o. (v podkategorii do 250 zaměstnanců).

V kategorii organizací veřejného sektoru zvítězily instituce AIDED z.s. (v podkategorii do 50 zaměstnanců) a Střední škola Brno, Charbulova, p.o. (v podkategorii nad 50 zaměstnanců). Druhé místo v této kategorii získaly tyto organizace: v podkategorii do 50 zaměstnanců Střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno, p.o. a v podkategorii nad 50 zaměstnanců Povodí Moravy, s.p. Třetí místo obsadilo Středisko volného času Znojmo, p.o. (v podkategorii do 50 zaměstnanců) a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, p.o. (v podkategorii nad
50 zaměstnanců). V rámci organizací veřejného sektoru soutěžily i obce. V této kategorii byla vypsána podkategorie obcí s rozšířenou působností. Zde obsadilo první místo MĚSTO BOSKOVICE a na druhém místě skončilo MĚSTO BLANSKO. V podkategorii ostatní obce zvítězila Obec Rudka a druhé místo získala Obec Zbraslav. Ceny převzali  představitelé oceněných firem a organizací od hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka na slavnostním večeru 29. listopadu 2016, který proběhl v rámci IV. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“ v Brně.

Hlavním účelem soutěže je veřejně ocenit píli organizací, které se aktivně zabývají společenskou odpovědností nad rámec svých zákonných povinností. Soutěž je vypsána jak pro organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí atd. Přihlásit se bylo možné od ledna do konce srpna 2016. Tuto soutěž, do které se letos registrovalo 23 organizací, zrealizoval Jihomoravský kraj za spolupráce Krajské hospodářské komory Jihomoravského kraje a Rady kvality ČR.

Více informací o soutěži (včetně fotogalerie) lze získat na webových stránkách Jihomoravského kraje: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=283944&TypeID=2

Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Pešta, redaktor MPVP

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.